Sıkça Sorulan Konular

1-Rezervasyon ve Ödeme Koşulları;

Rezervasyon, iadesiz olarak en az bir gece tam konaklama ücretinin banka transferi (Havale/Eft) veya kredi kartı (Mail Order) üzerinden ödenmesi sonrasında oluşturulmaktadır. Şiddetli Lodos vb. olumsuz hava koşulları sebebiyle deniz ulaşımında yaşanabilecek sefer iptalleri veya aksamaları hariç ücret iadesi yapılamamaktadır. Kredi Kartına taksit yapılamamaktadır.

 

2-Giriş ve Çıkış Zamanları;

Standart giriş saati 14.30, standart çıkış saati 12.00 olmakla beraber, odaların uygunluk durumuna göre ücretsiz erken giriş (08.00) ve ücretsiz geç çıkış (17.00) imkânı da tanınmaktadır. Her halükarda tesisimizin ortak kullanım banyolu emanet odası sayesinde, misafirlerimiz ziyaret yapacağı gün dilediği zaman tesise giriş yapıp emanet odasına eşyalarını bırakabilmekte, diğer ortak kullanım alanları olan mutfak ve avludan yararlanabilmekte ve ada gezisine vakit kaybetmeksizin başlayabilmektedir. Aynı şekilde çıkış yapacağı gün, eşyalarını herhangi bir zaman sınırlaması olmaksızın emanet odasına bırakabilmekte ve ortak kullanım alanlarından yararlanabilmektedir.

 

3-Oda Kapasitesi;

 Tüm odalarımız ayrılamaz çift kişilik yataklara sahiptir. Ek yatak seçeneğimiz bulunmamaktadır. Özellikle büyük odalarımızda (Mor ve Bordo Odalarımız), aynı yatağın kullanılabilmesi halinde, 3 kişilik konaklama imkanı bulunmaktadır.

 

4-Kahvaltı Seçeneği;

Kahvaltı ve benzeri bir öğün servisimiz bulunmamaktadır. Dilenildiği takdirde, tesisimize dışarıdan ücretli olarak sabah kahvaltısı servisi yapılabilmektedir. Tesisimize özel hazırlanan ve kalitesi tarafımızca denetlenen sabah kahvaltısı, özel muhafaza çantasının içerisinde, oda kapısına asılarak, misafirimizin dilediği saatte kapısına bırakılabilmektedir.

 

5-Günübirlik/Gece Konaklaması Yapılmaksızın Konaklama ve 18 Yaş Sınırı;

İşletmemizde günübirlik konaklama/gece konaklaması yapılmaksızın konaklama hizmeti kesinlikle sağlanmamaktadır.

 

İşletmemizde ebeveyn izni veya refakati olmaksızın 18 yaşından ufak misafirlere konaklama hizmeti kesinlikle ve tartışmaya açık olmaksızın sağlanmamaktadır.

 

6-Oda Süslemesi;

İşletmemizde oda süslemesi veya benzeri hizmetler sağlanamamaktadır. Oda süslemesinin misafir tarafından yapılması konusunda bir yasak bulunmamakla beraber, kapalı mekânlarda mum yakılması yasaktır.

 

7-Evcil Hayvan Kabulü;

Tesisimize engelli misafirlerimiz için rehber köpek haricinde hiçbir evcil hayvan kabul edilememektedir.

 

8-Kedilerimiz ve Mama Bağışı;

Heybeliada ve işletmemiz içerisinde yer alan adamızın ve işletmemizin gerçek sahipleri olan kedilerden rahatsızlık duyabilecek misafirlerimizin tesisimizi tercih etmemeleri tavsiye edilir. Bununla beraber, tesisimiz etrafında bulunan kedilerin düzenli sağlık kontrolleri, koruyucu ve acil tedavileri, beslenme ve barınma ihtiyaçları ticari alanımız dışındaki özel bahçemizde eksiksiz olarak giderilmektedir. Arzu eden misafirlerimiz, sadece kuru mama olarak bağışta bulunabilirler.

 

9-Tütün ve Tütün Mamullerinin Kullanımı;

Tesisimizde, odaların sahip olduğu açık alanlar dahil, kanunen izin verilen ilgili alanlarda tütün ve tütün mamullerinin kullanımı için herhangi bir yasak bulunmamaktadır.

 

10-Basit İkramlarımız;

Mutfağımızda bulunan ücretsiz basit ikramlarımız, çay ve kahve çeşitleri, buz ve içme suyundan oluşmaktadır.

 

11-Minibar ve Su Isıtıcı;

Odalarımızda minibar bulunmamaktadır. Mutfağımız teçhizatı arasında ortak kullanılan buzdolabı veya odalara götürülebilir termoslar sayesinde sıcak ve soğuk içecek muhafaza edilebilmektedir. Odalarımızda minibar bulunması durumunda dolapların dolu olması beklenecek ve içerlerindeki ürünlerin ücretli olması gerekecek; bu da bizim ücretsiz ikram anlayışımızla çelişki teşkil edecektir. Öte yandan odalarımızda su ısıtıcısı bulunmaktadır.

 

12-Ücretsiz İnternet Erişimi ve Televizyon;

Tesisimiz genelinde ve odalarımızda, ücretsiz ve sınırsız yüksek (Maksimum 24 Mbps, ortalama 12 Mbps) hızda kablosuz internet bağlantısı bulunmaktadır.

Odalarımızda bulunan televizyonlarımız USB bağlantısına uygundur, Türksat uydu yayını ile çalışmaktadır.

 

13-Banyo Malzemeleri;

Banyolarımızda tek kullanımlık terlik, 2 çift vücut ve saç havlusu, anti-alerjik şampuan ve saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

 

14-Oda Temizliği;

Bir günden fazla olan konaklamalarda, saat 12.00-14.00 arasında ücretsiz oda temizliği sağlanmaktadır.

 

15-Çamaşır Hizmetleri ve Ütü;

Ücretsiz çamaşır yıkama ve kurutma servisimiz bulunmakta, ütü servisimiz bulunmamaktadır. Dileyen misafirlerimiz, ütü ihtiyaçlarını ortak kullanıma açık çamaşır odasında veya konaklama yapmakta olduğu odasında giderebilmektedir.

 

16-Minimum Konaklama Zorunluluğu;

Özel dönemler dahil, minimum konaklama zorunluluğu bulunmamaktadır.

 

17-Özel İndirimler ve Ücretsiz Oda Yükseltme;

Talep edilen rezervasyon tarihinden 1 sene öncesine kadar en az 1 kere konaklamış kayıtlı misafirlerimize, 1 günden daha uzun süreli konaklayacak misafirlerimize, gruplara, kamu personeline, öğrencilere ve tek kişilik (ebeveyniyle birlikte gelen 18 yaş altı misafirler dâhil) konaklamalara, özel indirimler veya ücretsiz oda yükseltmesi sağlanabilmektedir.

 

18-Heybeliada Turizm Haritası;

Turizm haritamızda yer alan işletmeler tavsiye amaçlıdır. Bahsi geçen işletmelerle herhangi bir komisyon veya benzeri menfaat ilişkimiz bulunmamaktadır. Haritada belirtilmiş işletmeler Heybeliada’daki işletmelerin tamamını kapsamamaktadır. İlgili işletmelerle misafirlerimiz arasında yaşanabilecek beklenmedik anlaşmazlıklarda tarafımıza başvurulması ve eğer mümkünse misafir mağduriyetinin tarafımızca giderilmesi ümit edilmektedir.

 

19-Bilgilendirme;

Tesisimize gerçekleştireceğiniz ziyaretiniz öncesinde, bizimle paylaşacağınız telefon numaranız üzerinden çeşitli bilgilendirme smsleri, konum paylaşımı, tesise girişiniz sırasında detaylı turizm haritası ve konaklama sırasında gün boyu ihtiyaç duyabileceğiniz tüm talepleriniz ile alakalı bilgilendirme desteği sağlanmaktadır.

 

20-Diğer;

Yukarıda hakkında bilgi bulamadığınız veya ek bilgilendirme ihtiyacı duyduğunuz herhangi bir konuda bilgi alabilmek için (+90 216 351 9804) numaralı telefon üzerinden 7/24 bizimle temasa geçebilirsiniz.